kettlebell.sk

Ako správne vyberať

Jedna z mnohých otázok, ktoré nejednému záujemcovi prebehnú hlavou pri zmienke o kettlebelloch, je podľa akých kritérií si vybrať správnu váhovú kategóriu pre svoj prvý kettlebell.

V prvom rade si treba uvedomiť, že kettlebell je celkom iné náradie na cvičenie, na ktoré ste bežne zvyknutí z posilovní. Preto to na začiatok netreba preháňať s váhou, treba myslieť na to, že každý jeden cvik má svoju techniku, a kettlebell je sám o sebe špecifický--na pohyby a štýl cvičenia s ním si treba zvyknúť, aby bol tréning bezpečný.

Preto odporúčam mužom začať so 16kg kettlebellom, a ženám skutočne kľudne so 4kg kettlebellom (konkrétnejšie informácie sú rozpísané nižšie). Ťažší si môžete dokúpiť vždy, a pokiaľ ide o investíciu, investujete do svojho zdravia a kettlebell je kúpa na celý život a nie niečo, čo sa pokazí za pol roka. Každopádne, výber je vašim rozhodnutím a ja vám v nasledovnom rozpise predostriem váhu po váhe, aké sa odporúčajú a o aké je aj zo skúsenosti s našimi zákazníkmi záujem:

4 kg

Ideálna voľba pre ženy na začiatok, alebo na rehabilitačné účely pre kohokoľvek. Ponúka výborné podmienky na naučenie sa správnych techník, a na začiatku táto váha ešte prepáči nečisté pohyby pri učení.

8 kg

Ženy, ktoré sú zvyknuté cvičiť, chodia do posilovne alebo jednoducho majú prirodzene vačšiu silu môžu začať aj s 8kg, no treba si byť vedomý že to nie je málo, keď si to človek premietne do formy klasickej "jednoručky" v posilovni.

Každopádne, ak niekto začne cvičiť so 4kg a naučí sa základy cvičenia s kettlebellmi, 8kg kettlebell je len prirodzená ďaľšia méta, ktorú určite skôr či neskôr dosiahne. Rovnako sa hodí na rehabilitačné účely.

12kg

Muž, ktorý nie je zvyknutý cvičit, alebo cieli za cvikmi na výdrž s veľa opakovaniami, alebo žena, ktorá je už na kettlebelly zvyknutá a 8kg je málo, si vyberie 12kg kettlebell. Rovnako sa hodí na rehabilitačné účely.

Kettlebelly s váhou 8kg a 12kg sú štandardne využívané váhy pre ženy na kettlebellových certifikačných kurzoch ako Russian Kettlebell Challenge.

16 kg

Toto je váha, ktorú si vyberá najviac mužov na začiatok, cítite váhu, no nerobí vám problém bezpečne si zvyknúť na tréning a naučiť sa správnu techniku. Rovnako je to ideálna voľba pri dlhších cvikoch s veľa opakovaniami alebo supersériách, kde dlhšie kettlebell nepoložíte na zem. Je to kategória, o ktorú je na začiatok určite najvačší záujem.

20 kg

Pre silnejších luďí, či už prirodzene, alebo tréningom vypracovaných, býva niekedy aj 20kg kettlebell tým štartovacím. No skôr je už pre pokročilejších. Tu je už dobré byť zvyknutý na tažšie váhy.

24kg

Váha štandardne využívaná ruskou armádou, pre mužov tiež kľúčova na kettlebellových inštruktorských kurzoch, ako najmä Russian Kettlebell Challenge (pod vedením Pavla Tsatsoulina, tento certifikát mimochodom KETTLEBELL.SK má). Je to váha pre pokročilých kettlebellových nadšencov.

32kg

Čo k nej dodať, pre silákov, na posúvanie limitov ďalej

Poznámka: Ak ste s kettlebellmi zatiaľ necvičili, a chystáte sa, je vhodné a odporúčané zaobstarať si intruktážne DVD (dajú sa zakupiť aj v našom obchode), pomocou nich sa na veľmi názorných a kvalitných príkladoch naučíte základné aj pokročilé cviky a kompletné tréningy. Nie je totiž nič horšie ako hneď na začiatku získať zlozvyky, s ktorými si budete len škodiť, a neskôr sa ich už len ťažko odnaučíte.

Akcia v obchode

Čo je nové

Obchod

Kettlebell je nástroj pre každého! Tak neváhajte a vojdite do nášho internetového obchodu, kde aj vy ľahko a jednoducho získate váš kettlebell a veľa iných vecí.
Poďte nakupovať!

Ako vyberať kettlebell?

Jedna z mnohých otázok, ktoré nejednému záujemcovi prebehnú hlavou pri zmienke o kettlebelloch, je podľa akých kritérií si vybrať správnu váhovú kategóriu pre svoj prvý kettlebell.
Chcete vedieť ako na to?

© 2007-2012 KETTLEBELL.SK | konverzný kurz 1 euro = 30,1260 Sk | podmienky používania stránky | pomoc | kontakt
design, spracovanie a hosting backbone.sk