kettlebell.sk

Výhody tréningu

Extrémne účinný širokospektrálny tréning. Efektivita cvikov spočiva v nezvyčajnom tvare tohto náradia, pretože umožňuje robiť dynamické pohyby, ktoré by boli s klasickými činkami nemožné. Silný chudnúci účinok. Všetko spočíva v energeticky náročných cvikoch, ktoré urýchľujú metabolizmus.

Extrémne účinný širokospektrálny tréning. Žiadne iné náradie to nezvláda v takej miere. Kettlebell nahrádza celý rad činiek, posilňovacích náradí, strojov, rovnako ako aeróbny tréning. Efektivita cvikov spočíva v jeho tvare (hrubá rúčka mimo centra ťažkého guľovitého závažia) a špecifických pohyboch, ktoré umožňuje. Tradičný silový tréning sa nevenuje týmto pohybom. Nie je totiž dosť dobre možné dynamicky švihať klasickou činkou okolo hlavy a pomedzi nohy plynulými pohybmi ako je to pri cvičení s kettlebellom. Tieto dynamické cviky veľmi účinne pôsobia na chrbtové svalstvo, hlavne na jeho spodnú časť. A práve táto partia je centrom sily všetkých atlétov. Či skok, úder, kop, všetko vychádza z bedier. Ketllebell urobí Váš chrbát silným a odolným. Unikátne cviky ho posilujú zo všetkých možných uhlov, staticky aj dynamicky. Človek by musel posilňovať, cvičiť jógu, gymnastiku a rôzne ďalšie cvičenia aby sa aspoň priblížil k výhodám aké poskytuje cvičenie s kettlebellmi.

Sila a vytrvalosť. Umiestnenie rúčky umožňuje veľké množstvo rozličných cvikov a dovoľuje dynamické posúvanie kettlebellu z jednej ruky do druhej. Spolu s cvičením v rôznych uhloch a rovinách, narozdiel od klasického lineárneho tréningu, sa rozvíja dynamická sila a buduje pružné a odolné telo. Cvičenie s kettlebellom je tiež veľmi účinným aeróbnym tréningom, práve vďaka tomu, že je charakteristické skĺbením vytrvalostného tréningu s posilňovaním celého tela.

Je to zarážajúce ale toto jednoduché ruské náčinie spôsobí, že budete napredovať v odvetviach, o ktorých ani nepremýšľate. Množstvo ľudí sa zmieňuje o tom ako sa zlepšil ich výkon v cvikoch, ktoré cvičia len keď sa chcú otestovať. Zvýšili váhy pri mŕtvom ťahu, pri benč presse, behajú rýchlejšie a tak ďalej, pritom ich jediná tréningová pomôcka je kettlebell.

Chudnutie. Silný chudnúci účinok spočíva v energeticky náročných cvikoch, ktoré urýchľujú metabolizmus a tým nastáva spaľovanie prebytočného tuku. Cvičenie s kettlebellom Vám rozhodne pomôže ako máloktorý iný tréning. Jednak chudnete aeróbnou formou spaľovaním kalórií, a jednak s pribúdajúcou svalovou hmotou telo potrebuje viac energie čo vysvetluje urýchlený metabolizmus.

Prevencia zranení. Pri cvikoch s kettlebellom je veľmi účinné pôsobenie jeho vychýleného ťažiska na svaly a kĺby. Dynamické húpanie kettlebelu (swing) pomáha zosilniť šľachy a väzy, čo je základný predpoklad vyhnutia sa zraneniu. Pre svoj úspech sú kettlebelly využívané taktiež pri rehabilitáciách (viac v sekcii Kettlebell a zdravie).

Koncentrácia. Cviky s kettlebellom vyžadujú precízne pohyby, na ktoré je treba byť plne koncentrovaný po celý čas cviku a súčasne mať pod kontrolou aj rovnováhu. Výsledok je zlepšená koordinácia a koncentrácia, ktoré sú nevyhnutnou výbavou každého športovca.

Cvičenie s kettlebelmi si Vás získa. Znie to zvláštne ale toto ľahko dostupné náradie je priam návykové. Budete napredovať, budete motivovaný, spoznáte obrovské množstvo cvikov a budete prekvapení, keď zistíte koľko možností sa za kettlebellom skrýva a ako pozitívne ovplyvní a bezpochyby skvalitní Váš doterajší život.

Akcia v obchode

Čo je nové

Obchod

Kettlebell je nástroj pre každého! Tak neváhajte a vojdite do nášho internetového obchodu, kde aj vy ľahko a jednoducho získate váš kettlebell a veľa iných vecí.
Poďte nakupovať!

Ako vyberať kettlebell?

Jedna z mnohých otázok, ktoré nejednému záujemcovi prebehnú hlavou pri zmienke o kettlebelloch, je podľa akých kritérií si vybrať správnu váhovú kategóriu pre svoj prvý kettlebell.
Chcete vedieť ako na to?

© 2007-2012 KETTLEBELL.SK | konverzný kurz 1 euro = 30,1260 Sk | podmienky používania stránky | pomoc | kontakt
design, spracovanie a hosting backbone.sk