kettlebell.sk

Cesta na západ

Dlhé roky 20. storočia boli kettlebelly dobre stráženým, na západe dávno zabudnutým tajomstvom. Ešte pár rokov dozadu sa našlo len zopár Američanov, ktorí už niekedy o tomto ruskom kettlebell-y (po rusky „girya“) niečo počuli. A naštastie pre zvyšok západného sveta práve týchto zopár Američanov začalo s kettlebellmi aj trénovať.

No najvačšia vďaka za osvetu, ktorú kettlebelly za poslednú dobu na západe prežili patrí Rusovi menom Pavel Tsatsouline, ktorý celú túto mániu okolo roku 2002 spustil. A tak akoby sa táto železná opona stiahla aby bol svetu ukázaný najúčinnejší a najvýkonnejsší kus náradia na cvičenie, ktorý si svojou maximálnou jednoduchosťou a nezrovnateľnou komplexnosťou využitia získal priaznivcov na celom svete, od bojovníkov až po chudnúce krásky, či celebrity ako Jennifer Lopez, Penelope Cruz, Lance Armstrong, Matthew McConaughey či Silvester Stallone. Ako zaujímavosťou a dokonalým príkladom, čo dokáže kettlebell s človekom urobiť je, že všetci herci a dokonca aj štáb filmu 300 trénovali hlavne s kettlebellmi aby sa dostali do formy sparťanských bojovníkov.

Zatiaľ čo sa mnohí skôr posmievali atypickému tvaru (delová guľa s rúčkou) a ešte nezvyklejším cvikom, iní, otvorenejší dali kettlebellom šancu a objavili to čo ruskí „girevikovia“(ruský termín pre „siláka”, ktorý trénuje s kettlebellmi) poznali už prinajmenšom pred viac než 100 rokmi. Investície vložené do kettlebellov sa trénujúcim Američanom vrátili spôsobom vo svete silového trénovania neslýchaným. Športovci lámali vlastné rekordy v sile, výdrži, rýchlosti… No zaujímavé je, že práve títo ľudia sa silovo nezlepšovali enormne len v partiách, ktorým sa danými cvikmi venovali, kettlebelly sú špecifické práve tým, že izolované cviky na jednu partiu nepoznajú.

Týchto pár športovcov a nadšencov obohatených skúsenosťami s kettlebellom sa teda rozhodlo šíriť slovo a skúsenosti ďalej a dnes sme svedkami celosvetového „boomu“, ktorý tento šport opätovne prežíva, od ruskej armády až po luxusné americké posilňovne. Tu skutočne platí staré dobré „v jednduchosti je krása”, v tomto prípade aj sila, rýchlosť, odolnosť, kondícia a ešte veľa veľa pozitív.

Práve toto sú dôvody, pre ktoré sme sa rozhodli spopularizovať toto veľmi ľahko dostupné a účinné náradie aj v priestore strednej Európy, pretože považujeme skutočne za škodu byť o takýto „zázrak” ukrátení!

Akcia v obchode

Čo je nové

Obchod

Kettlebell je nástroj pre každého! Tak neváhajte a vojdite do nášho internetového obchodu, kde aj vy ľahko a jednoducho získate váš kettlebell a veľa iných vecí.
Poďte nakupovať!

Ako vyberať kettlebell?

Jedna z mnohých otázok, ktoré nejednému záujemcovi prebehnú hlavou pri zmienke o kettlebelloch, je podľa akých kritérií si vybrať správnu váhovú kategóriu pre svoj prvý kettlebell.
Chcete vedieť ako na to?

© 2007-2012 KETTLEBELL.SK | konverzný kurz 1 euro = 30,1260 Sk | podmienky používania stránky | pomoc | kontakt
design, spracovanie a hosting backbone.sk