kettlebell.sk

Úraz

V prvom rade sa ospravedlňujeme za tiché obdobie v našom blogu, podobné sa už nestane. Po dlhej dobe ale nezačnem najpríjemnejším príspevkom, aj keď teraz už som v lepšom polčase toho celého.

p. Pekný deň prajem všetkým, p. s Maťom jazdievame na pitbikoch, sú to také malé crossky motorky, 125ky, je s tým kopa zábavy keď sa chodíme viacerí na nejakú trať ponaháňať. Tento rok sme začali jazdiť pomerne dosť, a zhodou najvačších náhod sme sa 4. apríla s Maťom zrazili, trať mala 8-ový tvar a v jednej zákrute sa nutne križovala, stretli sme sa v nej, a bohužial obaja nejako uhli do tej istej strany. Ja som mal dieru v sánke, ktorou som nejako na Maťovej motorke zlomil riaditka, ale to bolo len na šitie, vlastne som o tom ani nevedel lebo ma hrozne noha bolela. Vravel som si nech je to len kosť, nech to nie sú väzy. Nakoniec to kosť bola, ale v kolene a predkolení trieštivo zlomená na niekoľkokrát. Maťovi sa na najvačšie šťastie nič nestalo! Stalo sa nám to pri Gabčíkove, tak ma brat hneď na Antolskú odviezol, kde som aj ostal týždeň, najprv to chceli operovať, ale nemali dlahu ktorú by dnu šrobovali, tak že počkám 4 dni na ňu vraj, nakoniec ju vybrali z niekoho na Kramároch a že ma môžu zoperovať. Anestézu si vždy užívam pri operácii, pri ramenách som nemal najmenší problém. Ale teraz sa niečo pokazilo, a po jednej z prípravných inekcií som si zrazu uvedomil, že nemôžem hovoriť, pohnúť ani prstom, ani dýchať, tak som len čakal kým si niečo všimnú.. Po tomto som sa už odtiaľ snažil dostať čo najskôr do súkromnej kliniky, ale nepoznal som žiadnu kde robia aj kosti, nakoniec som našiel Clinicu Orthopedicu(kam som už potom chodil na kontroly aspoň), ale to už bolo rozhodnuté že sa operovať nebude. Mal som totiž v tom celom obrovské štastie, že jednotlivé úlomky sa vďaka chrániču nepohli, tým pádom sa to dalo riešiť klasicky veľkou sádrou. A tedaže aj riešilo. Tri a pol mesiaca celonohá sádra. p. Tri dni dozadu mi dali dole sádru, a dostal som takú kĺbovú ortézu, ktorú ešte pol roka budem musieť nosiť, ale to najhoršie mám už za sebou, teraz sa už len teším na rehabky, na to keď sa budem môcť v podrepe pevne postaviť na obe nohy ku kettkebellom a na to keď ohnem koleno natoľko, že budem vedieť jazdiť na bicykli. p. Mesiac a pol som vlastne ležal, keď nerátam cvičenie s gripermi a také gumy čo mi Maťo pripol k posteli aby som mohol pri ležaní trochu cvičiť. Od konca mája už cvičím, ako sa dá, bohužial môžem len izolované cviky, teda na lavičkách a v sede a skoro žiadna dynamika. Ale som rád, že som mohol aspoň toľko. Zlepšenie prišlo, keď som sa mohol zavesiť na hrazdu a na kruhy, to ma tréningy začali nepomerne viac baviť. p. Dnes je 19.07.09, nohu ohnem na 50 stupňov, som 4. deň bez sádry, pomaly začínam swingovať opatrne, a po tri a pol mesiaci v celonohej sádre cítim neobmedzené možnosti. p. Úspešný týžden prajem, p. Tomáš – KETTLEBELL.SK p. P.S.: z tohoto dôvodu sa aj za poslednú dobu ospravedlňujeme za dlhšie vybavovanie objednávok, Maťo na to bol sám.
Dobré čítanie? Povedz aj kamošom na Facebooku!

Obchod

Kettlebell je nástroj pre každého! Tak neváhajte a vojdite do nášho internetového obchodu, kde aj vy ľahko a jednoducho získate váš kettlebell a veľa iných vecí.
Poďte nakupovať!

Ako vyberať kettlebell?

Jedna z mnohých otázok, ktoré nejednému záujemcovi prebehnú hlavou pri zmienke o kettlebelloch, je podľa akých kritérií si vybrať správnu váhovú kategóriu pre svoj prvý kettlebell.
Chcete vedieť ako na to?

© 2007-2012 KETTLEBELL.SK | konverzný kurz 1 euro = 30,1260 Sk | podmienky používania stránky | pomoc | kontakt
design, spracovanie a hosting backbone.sk